Warsztat Terapii Zajęciowej

"Wielkanocne symbole"

W dniu 26. 03. 2024 r. odbyło się rozstrzygnięcie XV konkursu plastycznego „Wielkanocne symbole”
W konkursie wzięło udział 71osób, w tym:
7 pensjonariuszy Domu Dziennego Pobytu
15 podopiecznych Ośrodka Adaptacyjnego
9 uczestników Świetlicy Środowiskowej „U Żaków”
10 uczestników Świetlicy Środowiskowej „Promyk”
23 uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej
7 osób z Klubu Seniora
Jury w składzie:
Pan Grzegorz Delida – Dyrektor MOPS
Pani Justyna Jasiewicz – Główna księgowa MOPS

III Międzypowiatowa Wystawa Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością

 

Muzeum Okręgowe w Sieradzu jest po raz trzeci współorganizatorem Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością, która powstała z inicjatywy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wystawę można oglądać w dniach 11.03 - 11.04.2024 r.

Światowy Dzień Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych

W dniu 18 marca 2024 r. Warsztat Terapi Zajęciowej odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Władysława Łokietka w Sieradzu. Pod opieką wychowawcy i pedagoga szkolnego przekazali naszym podopiecznym własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami z okazji Światowego Dnia Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych. Dzieci zostały zapoznane z tematem niepełnosprawności a nasi podopieczni zdobyli nowe doświadczenie w sferze aktywności społecznej.

Targi Pracy

 29 lutego 2024r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej MOPS w Sieradzu wzięli udział w Targach Pracy – Praca dla Absolwenta 2024.
Celem targów było spotkanie z lokalnymi pracodawcami i zapoznanie się z aktualnymi ofertami pracy. Targi odbyły się pod patronatem Starosty Sieradzkiego Mariusza Bądziora. Organizatorem był Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Sieradzu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Sieradzu.

Turniej warcabowy

W dniu 23 lutego 2024 R. uczestnicy WTZ w Sieradzu wzięli udział w I TURNIEJU  W WARCABY UCZESTNIKÓW WARSZTATÓW TERAPII ZAJĘCIOWEJ WOJ. ŁÓDZKIEGO. Dziękujemy bardzo organizatorowi -WTZ w Dąbrowie Rusieckiej za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Ferie w Bibliotece

Podczas ferii zimowych uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej brali udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Uczestniczyli w warsztach artystycznych, na których musieli  wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Stworzone zostały piękne prace: pejzaże, maski, ozdoby karnawałowe oraz rysunki z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Zajęcia rozbudziły wyobraźnię, rozwinęły umiejętność stosowania różnych technik i materiałów plastycznych.

Zabawa sylwestrowa w WTZ

Koniec roku to nie tylko czas podsumowań i refleksji, ale także czas na zabawę.  Uczestnicy WTZ w Sieradzu urządzili wspaniałą zabawę sylwestrową w rytmie największych przebojów.                                                                                                                                                                                                                                                                

Święty Mikołaj w WTZ

Święta już za nami, a że uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Sieradzu przez cały rok byli grzeczni i pracowici odwiedził ich Święty Mikołaj.

Dzięki współpracy z Sieradzkim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci nasi podopieczni otrzymali z rąk przewodniczącej p. Henryki Przesmyckiej wspaniałe paczki żywnościowe. Dziękujemy za pamięć i wsparcie.

Wycieczka do Warszawy

W miesiącu wrześniu uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu wybrali się na się na wycieczkę do Warszawy.

Warsztatowe Molkkoy-owanie

W dniu 27 września uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wzięli udział w IV Regionalnym Turnieju - Warsztatowe Molkky-owanie. Niezmiernie miło nam poinformować o sukcesie naszej drużyny, która to - zajęła I miejsce!!!

Strony

Strefa banerowa