Warsztat Terapii Zajęciowej

Bal kostiumowy

         W dniu 27.02.2019 r. dzięki uprzejmości naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy  w Rożdzałach uczestnicy  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu wzięli udział w  „Balu kostiumowym”. W czasie balu nie zabrakło konkursów, pysznego poczęstunku i wspaniałej muzyki.  Wszyscy bawili się znakomicie.

Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i  wspaniałą zabawę.

Szkolenie gastronomiczne

Trzy osoby pod opieką trenera pracy zakończyły udział w szkoleniu gastronomicznym organizowanym przez Ośrodek Szkolenia, Konsultacji i Doradztwa Ochrony Pracy.

Betlejemskie Światło Pokoju 2018

„Światło, które łączy” to hasło i idea Betlejemskiego Światła Pokoju w 2018 r.
Jest to rok szczególny bo 100 –lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100 – lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Dzięki harcerzom z Hufca Związku Harcerstwa Polskiego Sieradz światełko dotarło i do nas. Pragniemy, by jego blask, moc i ciepło zagościło w sercach wszystkich ludzi. Abyśmy umieli podzielić się z innymi swoim czasem i chlebem, życzliwością i zainteresowaniem, miłością i przebaczeniem.

Szlachetna Paczka 2018

W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sieradzu, włączyli sie do organizacji pomocy dla jednej z rodzin, w ramach prajektu SZLACHETNA PACZKA. Dzięki zaangażowaniu pracowników MOPS, uczestników WTZ oraz wielu osób prywatnych, obieliśmy pomocą rodzinę wskazaną przez wolontariuszy. Pomogliśmy w zaspokojeniu jej podstawowych potrzeb, tj. żywność, środki czystości oraz zakup pralki.
Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za wsparcie w tej szlachetnej akcji.

 

XX aukcja na rzecz osób niepełnosprawnych

6 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się XX aukcja na rzecz osób niepełnosprawnych - uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu.
Na tej wyjątkowej bo jubileuszowej aukcji można było nabyć nie tylko prace uczestników WTZ.

Zapraszamy na XX Jubileuszową Aukcję

Już 6 grudnia 2018 roku od godziny 10:00 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia, która mieści się przy ulicy Jana Pawła II 48 odbędzie się XX Jubileuszowa aukcjana rzecz osób niepełnosprawnych-uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sieradzu. Aukcję poprowadzi Pani Żanetta Marzuchowska.

Festiwal Piosenki i Poezji Żołnierskiej

W dniu 15 listopada nasz zespół wokalny wziął  udział w Festiwalu Piosenki i Poezji Żołnierskiej w Konstantynowie Łódzkim, na którym zaprezentował 2 utwory: „Serce w plecaku” i „Nie żałujcie serca dziewczyny”. Za wykonanie w/w utworów uczestnicy WTZ otrzymali dyplom i gromkie brawa.

Spotkanie z myśliwym

Dnia 14 listopada zorganizowaliśmy w warsztacie  spotkanie z myśliwym, który jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

Spotkanie z doradcami zawodowymi

W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Sieradzu odbyło się spotkanie z doradcami zawodowymi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Sieradzu na temat "Jak zadbać o własne zdrowie i rozwój" w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zajęcia kulinarne w WTZ

W ramach zajęć pracowni gospodarstwa domowego i ogrodnictwa w WTZ grupa dyżurująca postanowiła zrobić pizzę. Uczestnicy uczyli się odpowiedniego doboru i krojenia produktów, wyrabiania ciasta i obsługi piekarnika elektrycznego. Należy dodać, że pizza wszystkim bardzo smakowała.

Strony

Strefa banerowa