Ferie w Bibliotece

Podczas ferii zimowych uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej brali udział w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Sieradzu. Uczestniczyli w warsztach artystycznych, na których musieli  wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Stworzone zostały piękne prace: pejzaże, maski, ozdoby karnawałowe oraz rysunki z wykorzystaniem materiałów wtórnych. Zajęcia rozbudziły wyobraźnię, rozwinęły umiejętność stosowania różnych technik i materiałów plastycznych.
W dniu 2 lutego  uczestnicy WTZ wzięli udział w zajęciach w Biblitece Pedagogicznej w Sieradzu – tematem zajęć był Dzień Pozytywnego Myślenia. Podczas zajęć uczestnicy podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi dostrzegania pozytywnej strony życia. Wysłuchali wzruszającej opowieści o tym, że jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas, stała się inspiracją na najlepszy sposób na udany dzień. Wspólnie wykonali mapy „Pozytywnych myśli”.
W dniu 9 lutego podczas kolejnego spotkania uczestnicy WTZ odbyli podróż z teatrzykiem Kamishibai, który to wprowadził ich w klimat życia zwierząt oraz bajek, z głównym naciskiem na postać baśniowego misia. Postać ta - bohater wielu opowiadań, legend i bajek, stała się inspiracją do ciekawych ilustracji wykonanych przez uczestników zajęć.

Strefa banerowa