XX aukcja na rzecz osób niepełnosprawnych

6 grudnia w Państwowej Szkole Muzycznej odbyła się XX aukcja na rzecz osób niepełnosprawnych - uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu.
Na tej wyjątkowej bo jubileuszowej aukcji można było nabyć nie tylko prace uczestników WTZ.
Dzięki wielu osobom o Wielkim Sercu, które przekazały na ten cel cenne przedmioty oraz tym, którzy wzięli udział w licytacji warsztat pozyskał 10.770,00 zł.
Aukcję wsparły osoby znane w Polsce, jak Anna Dymna, Ewa Błaszczyk, Jarosław Kaczyński. Jerzy Owsiak, Marcin Mroczek, Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek, Kuba Błaszczykowski, Michał Wiśniewski, Krzysztof Cugowski, Mirosław Hermaszewski jak i sieradzcy artyści – Aleksy Nowak, Marcin Grabia, Dariusz Klimczak, Magdalena Gonera. Pomogli niezawodni partnerzy – AHE odział w Sieradzu, Zakład Karny, Stowarzyszenie Motocyklistów Sieradzanie, PTSR oddział w Sieradzu,Szkoła Muzyczna I st., WTZ Zd-Wola, oraz przyjaciele warsztatu Piotr Spottek, Mirosława Szymańska, Renata Rel, Maria Duszka, Teresa Wróblewska, i wiele innych.
Kierownik warsztatu Zuzanna Antosz mówi, że aukcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i dziękuje niezawodnym władzom miasta i powiatu, osobom prywatnym i instytucjom, które nabywają prace. Mimo tak wysoko postawionej poprzeczki marzy jej się pozyskanie jeszcze większej ilości nabywców, gdyż z roku na rok przybywa coraz więcej wartościowych rzeczy do licytacji.
Aukcję sprawnie poprowadziła jak i 20 lat temu Żanetta Marzuchowska.

 

Strefa banerowa