Wycieczka zawodoznawcza do drukarni

W dniu 21. 03. 2019 r. uczestnicy WTZ odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Drukarni 5-D. Jest to Zakład Pracy –Handlu i Usług, który znajduje się w Łasu, Bałucz 28.
W/w Firma działa na kilku płaszczyznach co daje szersze spektrum rozwiązań. Zajmuje się produkcją opakowań ale jest także agencją promocji. Drukarnia oferuje projekty i wykonanie znaków firmowych, kompletu materiałów biurowych, promocyjnych, akcji marketingowych itp. Uczestnicy warsztatu byli w oddzielnym zakładzie produkcyjnym, jakim jest drukarnia offsetowa, w którym mieli możliwość zapoznać się z nowoczesnym parkiem maszynowym. Poinformowano ich, iż zakupione maszyny są odzwierciedleniem najnowszych trendów technologicznych, gwarantujących najwyższą jakość produkowanych wyrobów. Kluczowym elementem tej inwestycji był zakup maszyny drukarskiej koncernu Koenig & Bauer AG. Nowa generacja tej maszyny pozwala na realizację produkcji z wykorzystaniem zarządzania i automatycznej kontroli kolorów podczas druku w systemie CIP3 oraz przygotowaniem i kontroli procesów introligatorskich z wykorzystaniem systemu CIP4. Maszyna ta umożliwia druk do 5 kolorów z lakierem dyspersyjnym in line w maksymalnym formacie B2.
Drukarnia offsetowa posiada uniwersalny profil usług poligraficznych, na który składają się takie wyroby jak: opakowania z tektury falistej, etykiety, druki akcydensowe, materiały reklamowe, plakaty, kalendarze, ulotki, obwoluty itp.

Strefa banerowa