Aukcja Prac Osób Niepełnosprawnych

Już po raz XIX w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sieradzu odbyła się Aukcja Prac Osób Niepełnosprawnych, uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Do licytacji zostało wystawionych 117 prac oraz ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świeczniki, choinki i kartki świąteczne.
Z roku na rok aukcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku ze względu na dużą ilość osób uczestniczących odbyła się w największym pawilonie MCPS.
Oprócz prac uczestników WTZ kupić można było wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Sieradzu oraz grafiki wykonane przez studentów a przekazane przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną Wydział Zamiejscowy w Sieradzu. Do nabycia była też ręcznie wykonana biżuteria przekazana przez osobę prywatną.
Wszystkie prace znalazły nabywców. Aukcja przyniosła ponad  5 tys. zł. dochodu, który zostanie  przeznaczony na dofinansowanie wycieczki dla podopiecznych placówki.
Dziękujemy ofiarodawcom  a także nabywcom, którzy jak co roku nas nie zawiedli.
W ramach aukcji połączonej z obchodami Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Międzynarodowego Dnia Wolontariatu podziękowano 14 wolontariuszom wspierającym pracę MOPS.

Strefa banerowa