Wrocław 2015

Wycieczka do Wrocławia

Od 16 do18 czerwca uczestniczyliśmy w wycieczce do Wrocławia. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania miasta pieszo z przewodnikiem. Byliśmy w muzeum Kolejkowo, gdzie podziwialiśmy największą makietę kolejową w Polsce. Widzieliśmy Rynek, Ratusz, Plac Solny, Uniwersytet oraz Ogrody Ossolineum. Zobaczyliśmy ruchomą szopkę, Ulicę Jatki i zielony most z kłódkami. Po spacerze przez Ostrów Tumski odbyliśmy rejs statkiem po Odrze z Przystani Kardynalskiej do Przystani Zwierzynieckiej. W trakcie rejsu podziwialiśmy Panoramę Ostrowa Tumskiego, Most Pokoju, Siedzibę Urzędu Wojewódzkiego, Most Grunwaldzki, Wieżę Ciśnień projektu Jamesa Moora oraz nowy budynek Politechniki Wrocławskiej tzw. „Wrocławski ser".
Drugiego dnia wycieczki wjechaliśmy na punkt widokowy Sky Tower i z 49 piętra oglądaliśmy panoramę Wrocławia, następnie przejechaliśmy do Galerii Arkady, gdzie mogliśmy podziwiać akwarium z rekinami. Mieliśmy także okazję uczestniczyć w Jarmarku Świętojańskim, który odbywał się w Rynku. Wieczorem udaliśmy się na pokaz nocny „Tańczących Fontann".
Trzeci dzień wycieczki obfitował także w wiele atrakcji. Tramwajem udaliśmy się do ZOO, gdzie mogliśmy uczestniczyć w programie edukacyjnym pn. „Kruchy lód-krucha przyszłość" oraz zwiedzić Afrykarium.W trakcie całej wycieczki realizowaliśmy jej główny cel, jakim było dostarczenie w sprzyjającej atmosferze podstawowych wiadomości o piwie jako środku uzależniającym oraz uświadomienie zagrożeń z nim związanych.

 

Strefa banerowa