MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY 2024

 W popołudnie, 15 maja 2024 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu zorganizował piknikowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.
                                                                                                                 
Podczas „Rodzinnego świętowania” wspólnie bawili się: uczestnicy świetlic środowiskowych: „U Żaków” i „Promyk”, Warsztatu Terapii Zajęciowej i Ośrodka Adaptacyjnego dla Osób  z Niepełnosprawnością ARKA z rodzinami,  oraz seniorzy z Dziennego Domu Pobytu i Klubu Seniora, rodziny wielodzietne objęte wsparciem MOPS, a także rodziny uchodźców z Ukrainy zamieszkujące na terenie naszego miasta. 
Zaproszenie na spotkanie przyjęli liczni partnerzy MOPS (przedstawiciele Instytucji i organizacji pozarządowych). Koalicyjnej współpracy przyglądali się przedstawiciele ukraińskich samorządów, którzy odbywają wizytę studyjną w Sieradzu i Zduńskiej Woli.
 
W programie spotkania były występy artystyczne poszczególnych grup objętych wsparciem MOPS, zabawy oraz radosne, rodzinne biesiadowanie. 
Nie zabrakło specjalnych, atrakcji dla milusińskich: malowanie twarzy, zabawę z balonami i inne integracyjne zabawy zaproponowali pracownicy MOPS, bańki mydlane, kolorowe warkoczyki, tatuaże i pląsy z maskotką zapewniła Firma Happy Kids Pani Julii Kamoli - Makówka, a watę cukrową Państwo Aneta i Mirosław Kołodziejczyk ze Stowarzyszenia Oratorium Życia w Pabianicach. 
Wszyscy uczestnicy „Rodzinnego świętowania” ugoszczeni byli pysznym, domowym poczęstunkiem.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił Pan Ryszard Mączka.
W spotkaniu, którego rangę podkreśliły swoją obecnością władze Miasta i Powiatu, uczestniczyło ogółem około 280 osób.
 
 

Strefa banerowa