ŚNIADANIE WIELKANOCNE W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W SIERADZU 2024

Podtrzymując tradycję, która od kilku lat wpisuje się w ofertę środowiska lokalnego, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu zorganizował po raz kolejny Spotkanie Wielkanocne. Adresatami spotkania byli mieszkańcy Sieradza, którzy z różnych powodów nadchodzące święta spędzać będą  w samotności.

Spotkanie rozpoczęło się w Wielki Czwartek o godz. 11.00. Do wspólnego stołu zaproszono kilkudziesięciu mieszkańców miasta. We współpracy z Fundacją Usług Lokalnych w Pabianicach niemal trzydziestu osobom, które z przyczyn zdrowotnych nie mogły przybyć na spotkanie,  posiłek świąteczny wraz życzeniami został dostarczony do domu.

W menu uroczystego śniadania nie zabrakło tradycyjnych, wielkanocnych potraw. Na stołach  i w zestawach na wynos pojawiły się: żurek, biała kiełbasa, szynka, chrzan, jajka, zimne nóżki, sałatki i ciasta - w tym oczywiście wielkanocne babki. Wszystkie te pięknie udekorowane obfitości pobłogosławił Proboszcz Parafii Wojskowej w Sieradzu ks. Marcin Naglik.

Gospodarzem uroczystości był Prezydent Miasta Sieradza Pan Paweł Osiewała, a prowadził ją Dyrektor MOPS Pan Grzegorz Delida.

 

Do pobrania: 

Strefa banerowa