Wolontariusz Roku 2023

5 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, w Urzędzie Miasta Sieradza odbyła się uroczystość, podczas której uhonorowano 17 laureatów Plebiscytu "Sieradzki Wolontariusz 2023 roku".  Prezydent Sieradza Pan Paweł Osiewała wręczył wyróżnionym pamiątkowe statuetki.

Wśród laureatów znalazła się nominowana do Plebiscytu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieradzu Pani Eliza Zakrzewska-Kępa. Wolontariuszka wspiera działania Świetlicy Środowiskowej „U Żaków” naszego Ośrodka. Pani Eliza to osoba wykazująca się dużą kulturą osobistą, empatią i życzliwością. Zawsze uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona do drugiego człowieka. Potrafi podzielić się swoim czasem, ale również osobistym ciepłem i emanującym spokojem. Oferowane przez nią warsztaty z arteterapii cieszą się wśród wychowanków bardzo dużym zainteresowaniem.Tematyka prowadzonych przez Wolontariuszkę zajęć jest różnorodna. Dzieci z jej pomocą przygotowują np. makiety lasu z wykorzystaniem ,,darów jesieni”, łapacze snów, lampiony z dyni.  Wolontariuszka prowadzi również zajęcia kulinarne, na których uczestnicy świetlicy nabywają praktyczne umiejętności sporządzania zdrowych koktajli czy dekorują wypieki cukiernicze. Pani Eliza jest osoba dobrą i wrażliwą, a swoimi cechami charakteru zjednuje sobie wielu zwolenników wśród dzieci. Każde jej pojawienie się na świetlicy wywołuje duży entuzjazm i zaciekawienie u wychowanków, czekających z niecierpliwością na kolejną tematykę zajęć.  

Pani Elizie i wszystkim osobom oraz podmiotom wspierającym działania MOPS w Sieradzu, składamy podziękowania i kierujemy życzenia satysfakcji z pracy wolontarystycznej.

Strefa banerowa